ذغال سنگ ایران فعالیتدولت یازدهم ایران فعالیت

ذغال سنگ: ایران فعالیتدولت یازدهم ایران فعالیتدولت یازدهم۵.۵ برابر شده

گت بلاگز اخبار اجتماعی جزییات + آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان از بین بردن شد

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش برگزاری آزمون‌های تستی در دوره ابتدایی، استفاده از کتب کمک آموزشی و

جزییات + آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان از بین بردن شد

آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان از بین بردن شد + جزییات

عبارات مهم : آموزش

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش برگزاری آزمون های تستی در دوره ابتدایی، استفاده از کتب کمک آموزشی و ورود موسساتی که به این بهانه وارد مدارس ابتدایی می شدند همگی ممنوع شد گفت: همچنین دیگر آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان برگزار نمی شود.

رضوان حکیم زاده در گفت وگو با ایسنا، شرح ممنوعیت برگزاری آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان در پایه هفتم را تبیین و اظهار کرد: با توجه به مفاد سند تحول بنیادین و اهدافی که جهت دوره ابتدایی مبنی بر محور بودن جریان تربیت در کلیه فعالیت های آموزش و پرورش مشخص شده، در شورای عالی آموزش و پرورش تصمیم گرفته شد در دوره ابتدایی مجالی را فراهم کنیم که این جریان مهم تحت الشعاع هیچ امر دیگری قرار نگیرد.

وی افزود: از این جهت قرار شد کلیه عواملی که باعث می شوند اموزش و تربیت در دوره ابتدایی عوض کردن جهت دهد و به یکسری آزمون های تستی تقلیل یابد و محورهای اساسی یاد شده است از جمله مهارت آموزی، شاداب بودن و نشاط داشتن دانش آموزان به دست فراموشی سپرده شود را مورد توجه جدی قرار داده و بر آنها تمرکز کنیم.

جزییات + آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان از بین بردن شد

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر این اساس برگزاری آزمون های تستی در دوره ابتدایی و استفاده از کتب کمک آموزشی و ورود موسساتی که به این بهانه وارد مدارس ابتدایی می شدند همگی ممنوع می شود گفت: همچنین دیگر آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی و تیزهوشان برگزار نمی شود.

حکیم زاده ادامه داد: آزمون تیزهوشان و نمونه دولتی در پایه هفتم اثرات مخربی روی دوره ابتدایی داشت و یکی از مطالبات جدی خانواده ها این بود لیکن با توجه به مسابقه ناسالمی که شکل گرفته بود، پروسه بسیار استرس زایی بود و هزینه های بسیاری نیز در برداشت. در این میان خانواده هایی که متمکن بودند می توانستند وارد کلاس های خاص شوند که زمینه سودجویی بعضی موسسات را فراهم کرده بود. از سوی دیگر خانواده هایی که شرایط مالی نداشتند برچسب عدم توانمندی و باهوش نبودن به فرزندشان می خورد که به لحاظ تربیتی آسیب رسان بود.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بر اساس تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش برگزاری آزمون‌های تستی در دوره ابتدایی، استفاده از کتب کمک آموزشی و

وی با تاکید بر اینکه بازگرداندن نشاط به دوران کودکی و محور قرار دادن تربیت ۷.۵ میلیون دانش آموز ابتدایی از مزایای خوب این مصوبه است و اگر بگوییم فرزندان ما از این غول استرس زای آزمون ورودی رها شدند، سخنی به گزاف نگفته ایم ادامه داد: امروز می توانیم خوشحال باشیم یکی از مهمترین و ارزشمندترین تصمیمات گرفته شده است که می تواند مقدمات اجرایی شدن سند تحول را به شکل صددرصدی در دوره ابتدایی فراهم کند و جا دارد به معلمان ابتدایی، دانش آموزان و خانواده ها جهت ایجاد چنین وقت ارزشمندی تبریک بگوییم.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش راجع به نحوه ورود به مدارس سمپاد بعد از اتخاذ این تصمیم گفت: با توجه به اینکه دیگر آزمونی برگزار نمی کنیم، دیگر ورودی به پایه هفتم در این مدارس نخواهیم داشت و دانش آموزان در آزمون دوره دوم شرکت می کنند لذا تمرکز جهت شناسایی و جذب و دادن وقت به این دانش آموزان منوط به زمانی می شود که سنشان زیاد شده است باشد.

حکیم زاده، ارزشیابی توصیفی را مغایر با برگزاری آزمون در پایه هفتم دانست و گفت: امیدواریم روی ابزارهای خوب در دوره دوم جهت شناسایی استعدادها هم کار شود و فرزند ها صرفا بر اساس یکسری مهارت های ریاضی برچسب تیزهوش بودن و یا نبودن نخورند. با از بین بردن آزمون ورودی تربیت جانی دوباره در دوره ابتدایی می گیرد و فشاری که به خانواده ها وارد می شد، از بین می رود.

جزییات + آزمون ورودی پایه هفتم تیزهوشان از بین بردن شد

وی اضافه کرد: اکنون آنها که در دوره اول پذیرش شدند درسشان را ادامه می دهند و وارد دوره دوم می شوند، ولی جهت سال تحصیلی آینده پذیرش تازه در دوره اول متوسطه نخواهیم داشت.

واژه های کلیدی: آموزش | آموزشی | خانواده | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs