ذغال سنگ ایران فعالیتدولت یازدهم ایران فعالیت

ذغال سنگ: ایران فعالیتدولت یازدهم ایران فعالیتدولت یازدهم۵.۵ برابر شده

گت بلاگز اخبار حوادث پیکر پیداشده ایرانی بود / احتمال محبوس شدن پرسنل در انبار نفتکش ، شرکت ملی نفتکش

سخنگوی شرکت ملی نفتکش با بیان این‌که احتمال کمی مبنی بر این‌که چند تن از پرسنل در انبار نفتکش محبوس شده است باشند، گفت: جسدی که روز گذشته پیدا شد به بندر شانگها

پیکر پیداشده ایرانی بود / احتمال محبوس شدن پرسنل در انبار نفتکش ، شرکت ملی نفتکش

شرکت ملی نفتکش: پیکر پیداشده ایرانی بود / احتمال محبوس شدن پرسنل در انبار نفتکش

عبارات مهم : ایران

سخنگوی شرکت ملی نفتکش با بیان این که احتمال کمی مبنی بر این که چند تن از پرسنل در انبار نفتکش محبوس شده است باشند، گفت: جسدی که روز گذشته پیدا شد به بندر شانگهای رسیده و طبق بررسی های اولیه مشخص شده است این جسد ایرانی بوده هست.

به گزارش ایسنا، محسن بهرامی در نشست خبری که امروز برگزار شد، با اشاره به اتفاق برخورد نفتکش ایرانی با کشتی چینی، اظهار کرد: نفتکش ایرانی کشتی سوئزمکس ۱۵۸ هزار تنی بوده که ۱۱۱ هزار و ۵۰۰ تن میعانات گازی حمل می کرده هست. این کشتی در تاریخ ۲۵ آذرماه از عسلویه به سمت کره جنوبی حرکت کرد و در تاریخ ۱۰ دی ماه در ساعت ۸ شب به وقت محلی به کشتی فله بر چینی برخورد کرد.

پیکر پیداشده ایرانی بود / احتمال محبوس شدن پرسنل در انبار نفتکش ، شرکت ملی نفتکش

وی افزود: در این برخورد دو جداره کشتی شکاف برمی دارد و کشتی دچار حریق می شود. البته میزان حریق در حال حاضر تقلیل یافته است و از شدت آتش کم شده است است.

سخنگوی شرکت ملی نفتکش با اشاره به مفقود شدن ۳۲ پرسنل نفتکش ایرانی، اظهار کرد: ۳۰ نفر از این پرسنل ایرانی و دو نفر بنگلادشی بوده اند. پیکر یکی از مفقودین روز گذشته پیدا شد و امروز در بندر شانگهای جهت تشخیص هویت به مقامات چینی تحویل داده شده است است.

سخنگوی شرکت ملی نفتکش با بیان این‌که احتمال کمی مبنی بر این‌که چند تن از پرسنل در انبار نفتکش محبوس شده است باشند، گفت: جسدی که روز گذشته پیدا شد به بندر شانگها

بهرامی ادامه داد: جلسه ای در چین با حضور نماینده شرکت بنادر و دریانوردی و مسئولین شرکت ملی نفتکش، ام آر سی سی (مرکز هماهنگی امداد و نجات دریایی چین) برگزار شد.

تحقیق و تفحص از پرسنل کشتی چینی

وی ادامه داد: طبق آخرین فیلمی که از این اتفاق دریافت کرده ایم متوجه شدیم شکافی در سمت چپ نفتکش ایجاد شده است و آب به مخازن آن نفوذ کرده است و در حال حاضر نفتکش به حالت صاف درآمده است.

پیکر پیداشده ایرانی بود / احتمال محبوس شدن پرسنل در انبار نفتکش ، شرکت ملی نفتکش

سخنگوی شرکت ملی نفتکش با تاکید بر این که عملیات جست وجو به شدت ادامه دارد، گفت: تلاش شده است از طرق متفاوت به چین جهت تسریع عملیات فشار آورده شود. یکی از نفرات باتجربه شرکت ملی نفتکش توانسته روی کشتی آتش خار چینی مستقر شود و عملیات اطفاء حریق را از نزدیک بررسی کند.

بهرامی ادامه داد: با اطفاء حریق این وقت پیش خواهد آمد که افرادی روی نفتکش مستقر شوند تا داخل کشتی بررسی شود. در حال حاضر ما هیچ اطلاعی از داخل نفتکش نداریم.

سخنگوی شرکت ملی نفتکش با بیان این‌که احتمال کمی مبنی بر این‌که چند تن از پرسنل در انبار نفتکش محبوس شده است باشند، گفت: جسدی که روز گذشته پیدا شد به بندر شانگها

وی از تحقیق و تفحص از پرسنل کشتی چینی خبر داد و گفت: کشتی چینی به زوشان چین که برسد مراحل تحقیق و مصاحبه از پرسنل آن شروع خواهد شد.

اختلاف نظر بین کشور عزیزمان ایران و چین در مورد اطفاء حریق

پیکر پیداشده ایرانی بود / احتمال محبوس شدن پرسنل در انبار نفتکش ، شرکت ملی نفتکش

سخنگوی شرکت ملی نفتکش در پاسخ به این پرسش که آیا طرف چینی همکاری مورد نیاز را جهت اطفاء حریق می کند یا خیر، پاسخ داد: اختلاف نظرهایی بین تیم چینی و کشور عزیزمان ایران وجود دارد. چینی ها حجم آتش و وجود مواد فرار را مطرح می کردند که تا شعاع چندصد متری و حتی چندهزار متری می رود و ریسک اطفاء حریق را اوج می برد، ولی نظر کشور عزیزمان ایران با در نظرگرفتن این که تجربه جنگ و آتش سوزی کشتی ها را داشته این است که خطر مرتفع شده است است.

بهرامی با بیان این که چینی ها دست به عصا و با احتیاط عمل می کنند، اظهار کرد: چینی ها بحث انفجار را مطرح می کنند. باید گفت طول کشتی ۲۷۴ متر بوده و حریق بزرگی رخ داده هست. در این مورد کشور عزیزمان ایران و چین اختلاف نظر دارند، ولی ما فشار را از طریق همه ارگان ها به چین اعمال می کنیم و چین را ترغیب خواهیم کرد.

احتمالا محبوس شدن بعضی پرسنل در موتورخانه نفتکش

وی با تاکید بر این که اولویت کشور عزیزمان ایران پیدا کردن و نجات پرسنل مفقود شده است هست، افزود: احتمال کمی وجود دارد که افرادی در موتورخانه نفتکش محبوس شده است باشند و زنده باشند، لیکن موتورخانه کشتی ۱۴ متر زیر آب است.

جدا شدن یکی از قایق های نجات از نفتکش

سخنگوی شرکت ملی نفتکش با بیان این که نفتکش دارای دو قایق نجات در دو طرف بوده هست، اظهار کرد: با توجه به تصویر ها باید گفت قایق نجات سمت چپ سوخته هست، ولی قایق نجاتی که در سمت راست نفتکش و همان سمتی که نفتکش آتش گرفته قرار داشته است برعکس مشهود نبود و این احتمال وجود دارد که پرسنل از این قایق استفاده کرده باشند.

بهرامی ادامه داد: در صورتی که از قایق استفاده کرده باشند تا دو ماه ذخیره دارند و می توانند زنده باشند. البته استفاده از قایق نجات زمانبر هست، ولی ما پیگیر احتمالات هستیم.

وی با اشاره به پیکر پیدا شده است گفت: پیکر پیدا شده است لباس ضخیمی به تن داشت که به جز صورت همه بدن را در بر می گیرد. پوشیدن این لباس زمانبر است و نشان می دهد شاید وقت کافی جهت فرار وجود داشته است.

پیشنهاد کمک از سوی یک شرکت آمریکایی

سخنگوی شرکت ملی نفتکش به این پرسش که آیا از آمریکا پیشنهاد کمک شده است است یا نه، اظهار کرد: در این عنوان نباید پرسشها سیاسی مدنظر قرار بگیرد یک شرکت آمریکایی و نه دولت آمریکا پیشنهاد کمک داده هست، ولی بررسی هایی که انجام دادیم نشان داد این شرکت در نزدیکی محل وقوع اتفاق امکاناتی ندارد.

مذاکره با ژاپنی ها جهت اطفاء حریق

بهرامی از مذاکره کشور عزیزمان ایران با ژاپن خبر داد و گفت: کشور عزیزمان ایران از ژاپن درخواست کرد که به علت نزدیکی به وقوع اتفاق در فرآیند اطفاء حریق کمک کند. این اتفاق در ۱۶۰ مایلی شرق ساحل شانگهای، ۱۸۰ مایلی جنوب کره و ۳۶۰ مایلی شمال تایوان رخ داده است.

تکذیب خبر دریافت سیگنال از مفقودین

وی در ادامه با اشاره به بعضی اخبار مبنی بر این که سیگنال هایی از سوی سه نفر از مفقودین دریافت شده است هست، گفت: مراکز معتبر و رسمی جهت اطلاع رسانی در این مورد وجود دارند. اگر چنین اتفاقی رخ دهد مرکز جست وجوی دریای چینی اطلاع رسانی خواهد کرد. خیلی بعید است که کشور عزیزمان ایران با ۶۰۰۰ مایل فاصله بتواند چنین خبری داشته باشد.

سخنگوی شرکت ملی نفتکش ادامه داد: در ابتدای اتفاق هم خبری منتشر شد مبنی بر این که فردی از مفقودین با خانواده اش تماس گرفته است که این خبر صحت نداشته است.

ملیت پیکر پیدا شده است ایرانی بوده است

بهرامی با اشاره به کشف شدن جسد یکی از مفقودین، اظهار کرد: هویت شناسی اولیه انجام شده است و مشخص شده است که این فرد ایرانی بوده نه بنگلادشی. این پیکر امروز به بندر شانگهای تحویل داده شده است هست، ولی از آنجایی که صورت آن سوخته هنوز نمی توان تشخیص داد چه کسی هست. ما از دولت چین درخواست تصویر کردیم که هنوز به دست ما نرسیده است.

وضعیت کشتی متعادل تر شده است است

سخنگوی شرکت ملی نفتکش در ادامه با بیان این که شرایط کشتی تا حدودی متعادل تر شده است هست، افزود: کشتی انحراف ۲۵ درجه ای به سمت راست داشت که در حال حاضر به حالت عمود برگشته است.

وی با تاکید بر این که نمی توان در حال حاضر علت قطعی این عنوان را اعلام کرد، گفت: هنوز به همکاران دسترسی نداریم. جهت علت این اتفاق واژه های عجیب و غریب به کار می برند که جهت ما تعریف علمی ندارد. عالی ترین مرجع جعبه سیاه است که باید صبر کنیم.

بهرامی ادامه داد: اطلاعات و علت اتفاق حتما اعلام می شود، لیکن علت آن جهت بیمه ها مهم هست. کشتی سانچی در سال ۲۰۰۸ ساخته شده است بود و از عالی ترین کشتی های ناوگان در دنیا بود.

سخنگوی شرکت ملی نفتکش در مورد پرچم نفتکش که متعلق به پاناما بوده، توضیح داد: پرچم بعضی کشتی ها به علت مارکتینگ عوض کردن می کند. کشور عزیزمان ایران اداره کننده این کشتی بوده است.

وی در مورد بیمه کشتی توضیح داد: بیمه شخص ثالث و آلوده سازی کشتی به وسیله یک شرکت معتبر انگلیسی و بیمه بدنه و تجهیزات کشتی به وسیله یک شرکت اسکاندیناوی صورت گرفته بود. محدوده بار به صورت FOB بوده است هنگامی که بار روی کشتی قرار می گیرد فروشنده تعهدی در قبال آن ندارد.

دستور مستقیم رییس جمهور جهت پیگیری اوضاع مفقودین

بهرامی در مورد اوضاع خانواده های مفقودین، اظهار کرد: کمیته هایی در شرکت ملی نفتکش تشکیل شده است که وظیفه یکی از این کمیته ها پاسخگویی به خانواده های مفقودین است به این خانواده ها اسکان داده شده است و پیگیری های مورد نیاز انجام می شود.

سخنگوی شرکت ملی نفتکش از دستور مستقیم ریاست جمهوری جهت پیگیری اوضاع مفقودین خبر داد و گفت: این دستور به وزارتخانه های امور خارجه و نفت ابلاغ شده است است.

واژه های کلیدی: ایران | ایرانی | ایرانی | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs