ذغال سنگ ایران فعالیتدولت یازدهم ایران فعالیت

ذغال سنگ: ایران فعالیتدولت یازدهم ایران فعالیتدولت یازدهم۵.۵ برابر شده

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی سخت در تلاش جهت تشکیل ائتلافی علیه کشور عزیزمان ایران هستیم / واشنگتن

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید این کشور «سخت» در تلاش است تا ائتلافی از کشورهای متفاوت دنیا علیه کشور عزیزمان ایران تشکیل دهد.

سخت در تلاش جهت تشکیل ائتلافی علیه کشور عزیزمان ایران هستیم / واشنگتن

واشنگتن: سخت در تلاش جهت تشکیل ائتلافی علیه کشور عزیزمان ایران هستیم

عبارات مهم : ایران

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می گوید این کشور «سخت» در تلاش است تا ائتلافی از کشورهای متفاوت دنیا علیه کشور عزیزمان ایران تشکیل دهد.

به گزارش فارس، «هیثر ناوئرت»، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه از قصد واشنگتن جهت تشکیل ائتلافی با نشانه بررسی دقیق تر آنچه به گفته این کشور «فعالیت های بی ثبات کننده» کشور عزیزمان ایران خوانده می شود، خبر داده هست.

سخت در تلاش جهت تشکیل ائتلافی علیه کشور عزیزمان ایران هستیم / واشنگتن

سخنگوی وزارجه آمریکا با تکرار ادعاهای اثبات نشده علیه کشور عزیزمان ایران گفت: «این دولت، از روز نخست به صورت بسیار روشن نگرانی هایش را راجع به فعالیت های بی ثبات کننده ایران، از جمله آزمایش موشک های بالستیک، ترویج تروریسم در سراسر جهان، حمایت از شورشی های حوثی در یمن، شلیک راکت و موشک به داخل سرزمین شریک راهبردی ما در عربستان سعودی اعلام کرده و این علاوه بر تمام کارهایی است که آنها در سوریه جهت تقویت حکومت بشار اسد و بعضی اقداماتی است که در اسرائیل انجام می دهند.»

«ناوئرت» در ادامه گفت: «بنابراین، کشور عزیزمان ایران مجموعه ای از رفتارهای بد داشته که کماکان آنها را ادامه می دهد. این دولت، بسیار روشن، اینها را بیان کرده هست. ما جهت شریکان اروپایی مان و بقیه کشورهای دنیا اینها را توضیح داده ایم.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا می‌گوید این کشور «سخت» در تلاش است تا ائتلافی از کشورهای متفاوت دنیا علیه کشور عزیزمان ایران تشکیل دهد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: «چند روز قبل تر در همین هفته، ما در همینجا در وزارت خارجه، میزان حدود 200 سفیر بودیم. در آن جلسه، بسیاری از دستیاران وزیر خارجه یا دست کم چند نفر از آنها وقت داشتند نگرانی های واقعی و جدی ما راجع به فالیت های بی ثبات کننده کشور عزیزمان ایران را با سفرا در میان بگذارند. این، کاری است که ما از گذشته آن را انجام می داده ایم. وزیر خارجه، با همتایانانش از سه کشور اروپایی، تماس های تلفنی داشته هست. این نگرانی ها جهت کشورهای مورد نظر شگفت انگیز نیستند، ولی وزیر خارجه گفت وگو با آنها راجع به آن نگرانی ها را ادامه می هد.»

این مقام آمریکایی اضافه کرد: «ایالات متحده سخت در تلاش خواهد بود با تشکیل ائتلافی که بی شباهت به ائتلاف ضدداعش نیست، کشورهای زیادی از سراسر دنیا را با نشانه خاص بررسی رژیم کشور عزیزمان ایران از دریچه ای واقع گرایانه تر – نه فقط از دریچه توافق هسته ای، بلکه بر اساس تمامی فعالیت های بی ثبات کننده آنها که نه تنها تهدیدی جهت منطقه بلکه جهت کل دنیا هستند- گرد هم بیاورد.»

واژه های کلیدی: ایران | آمریکا | وزارت خارجه | مقام آمریکایی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs