ذغال سنگ ایران فعالیتدولت یازدهم ایران فعالیت

ذغال سنگ: ایران فعالیتدولت یازدهم ایران فعالیتدولت یازدهم۵.۵ برابر شده

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی اگر روحانی نمی آمد سقوط کشور عزیزمان ایران قطعی بود / سعید لیلاز

یک تحلیلگر اقتصادی گفت: زمانی که حرف از روحانی می زنیم به مانند صحبت کردن از ملت است آیا که افراد به تنهایی توانی جهت تحول ندارند و اعتقاد دارم اگر روحانی نمی آ

اگر روحانی نمی آمد سقوط کشور عزیزمان ایران قطعی بود / سعید لیلاز

سعید لیلاز: اگر روحانی نمی آمد سقوط کشور عزیزمان ایران قطعی بود

عبارات مهم : ایران

یک تحلیلگر اقتصادی گفت: زمانی که حرف از روحانی می زنیم به مانند صحبت کردن از ملت است آیا که افراد به تنهایی توانی جهت تحول ندارند و اعتقاد دارم اگر روحانی نمی آمد سقوط کشور عزیزمان ایران قطعی بود.

به گزارش ایرنا، سعید لیلاز عصر چهارشنبه در نشست در دانشگاه صنعتی اراک افزود: من از روی علم و کارشناسی مسایل را مطرح میکنم؛ اگر روحانی نبود امروز کشور عزیزمان ایران به مانند ونزوئلا بود که بدون هیچ گونه تحریم، با تورم دو هزار درصدی و زیر خط فقر بودن ٤٠ درصد مردم مواجه است و بدون دولت یازدهم می توان کشور عزیزمان ایران را در آیینه ونزوئلا دید.

اگر روحانی نمی آمد سقوط کشور عزیزمان ایران قطعی بود / سعید لیلاز

وی اظهار کرد: خوشحالم که می بینم انتخابات در کشور عزیزمان ایران هنوز کارایی دارد و مکانیزم آن جالب است چراکه همه در برهه ای در صحنه اند، حرف میزنند و آزادی نسبی وجود دارد و این دموکراسی است و بار دیگر ملت در برابر آزمونی مهم قرار گرفته است.

لیلاز افزود: در حال حاضر ٦ رقیب وارد عرصه انتخاباتی شده است اند که ٢ جناح و حرف بر آن حاکم است ولی یک شاخصه این دوره را از سال ١٣٧٢ تاکنون متمایز کرده به این معنا که به غیر از دکتر روحانی هیچیک گفتمان مستقلی ندارند و حرفی ندارند که ایدئولوژی در برابر روحانی نشان دهند.

یک تحلیلگر اقتصادی گفت: زمانی که حرف از روحانی می زنیم به مانند صحبت کردن از ملت است آیا که افراد به تنهایی توانی جهت تحول ندارند و اعتقاد دارم اگر روحانی نمی آ

این عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: اصولگرایی در این است در زمانی که کشور نیاز دارد امور گفته شود، امروز انتقاد از عملکرد دولت گذشته به اندازه بال مگس ارزش ندارد، آیا در وقت ریاست جمهوری، وی مورد حمایت قرار گرفت.

وی تاکید کرد: رشد بخش صنعت کشور عزیزمان ایران در سال 95 از مجموعه میانگین سال 84 تا 92 زیاد بوده است و عنوان می کنند که این رشد وابسته به نفت است و اگر بنا بود تحریم ها در مسیر قبل ادامه یابد درآمد نفتی کشور عزیزمان ایران امسال به کمتر از 20 میلیارد دلار می رسید.

لیلاز با بیان اینکه پرداخت رقم فعلی یارانه در کشور فراتر از قانون است ، گفت: رقم اولیه یارانه ٢٧ هزار تومان از مازاد آزادسازی حامل های انرژی بود و مقرر بود ١٣ هزار تومان وارد تولید شود و مابقی به مردم پرداخت شود که رییس جمهوری وقت به علت کم بودن رقم، آن را به ٤٥ هزار تومان زیاد کردن داد.

اگر روحانی نمی آمد سقوط کشور عزیزمان ایران قطعی بود / سعید لیلاز

وی افزود: تا به امروز ٣٢٠ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت شده است است و مسئله بزرگ این یارانه ها این بود که تعطیلی عمران و سازندگی را رقم زد.

لیلاز بیان کرد: بزرگترین مسئله ترساندن کننده تمدن ایران، فساد است و جای پرسش دارد که چه اتفاقی در طی 9 سال در اقتصاد کشور افتاد که از سالمترین اقتصاد کشور در دوره دولت اصلاحات به فاسد ترین اقتصاد رسیده ایم و به ازای هر یک درصد رشد اقتصادی، دو ونیم میلیارد دلار کالا و خدمات وارد می کردیم.

یک تحلیلگر اقتصادی گفت: زمانی که حرف از روحانی می زنیم به مانند صحبت کردن از ملت است آیا که افراد به تنهایی توانی جهت تحول ندارند و اعتقاد دارم اگر روحانی نمی آ

وی ادامه داد: این رقم در سال 90 به 10 برابر رسید این در شرایطی است که هنوز تحریمی به کشور تحمیل نشده بود ولی بعضی خود عامل تشویق تحریم در کشور بودند تا به منافع خود برسند.

وی افزود: در چهار سال اخیر به دلایل متفاوت قیمت رشد سرمایه گذاری مثبت نشده ولی رشد اقتصادی مثبت شد چراکه تمام ظرفیت بهره وری که قرار بود یک سوم رشد اقتصادی کشور براساس سند چشم انداز ایجاد شود، در سال های 84 تا 92 رشد صفر و یا منفی داشته است.

اگر روحانی نمی آمد سقوط کشور عزیزمان ایران قطعی بود / سعید لیلاز

لیلاز ادامه داد: دولت یازدهم رشد اقتصادی را احیا کرده است و این اقتصاد به کما رفته، امروز علائم حیاتی از خود نشان می دهد و بدون زیاد کردن سرمایه گذاری خاص، چرخ اقتصاد کشور به چرخش درآمده است.

وی تاکید کرد: معیشت مردم یکی از عواملی است که براساس آن هجمه های ناشیانه ای به دولت روحانی می شود، در حالی که در فاصله زمانی سال 84 تا 92 چیزی در حدود 73 درصد قدرت خرید کارگران سقوط کرد که چنین سابقه ای حتی در دوران جنگ نیز وجود ندارد.

وی افزود: در سال 89 تا 92 قدرت خرید بازنشستگان 50 درصد افت کرد و در همین بازه زمانی قدرت خرید کارگران نیز بین 35 تا 40 درصد کم کردن یافت و 11 درصد این سقوط قدرت خرید کارگران متعلق به سال 90 است که هیچ تحریمی جهت کشور وجود نداشت.

این استاد دانشگاه شهید بهشتی اظهار کرد: این در حالی است که در چهار سال اخیرقدرت خرید کارمندان 20 تا 25 درصد ، قدرت خرید کارگران 25 درصد و قدرت خرید بازنشستگان 27 درصد زیاد کردن یافته است و حتی میزان خرید تضمینی گندم به وسیله دولت در سال 95 به مقدار 17 برابر زیاد از سال 92 بوده است.

وی تصریح کرد: البته ژرفای آسیب های وارده به کشور به قدری زیاد است که برگشتن به معیشت سال 89، تا سال 1400 به بعد ممکن نیست.

وی گفت: تحقق این رشد، حاصل سیاست گذاری های راحت و درست از سوی دولت است و در سال 94 مجموع درآمدهای ارزی حاصل از صادرات نفت 20 تا 25 میلیارد دلار از درآمدهای ارزی نسبت به سال 92 کمتر بوده که این امر به علت سقوط قیمت نفت خام در دنیا است.

لیلاز توضیح داد: واردات کالا درسال 90، 78 میلیارد دلار بوده است که این رقم درسال 94 به 52 میلیارد دلار کم کردن یافت و تولیدات صنعتی کشور 15 درصد بیش از مرداد 92 بوده است و کشاورزی نیز 20 تا 24 درصد رشد داشته است.

لیلاز گفت: در هشت سال دولت نهم و دهم میزان اشتغال 70 هزار نفر بوده ، درصوریت که اگر هر سال 500 تا 700 هزار وقت شغلی ایجاد شده است بود، امروز با یک بمب ساعتی مواجه نبودیم که در دولت یازدهم تجمیع شود.

واژه های کلیدی: ایران | اقتصاد | اقتصادی | دولت روحانی | دکتر روحانی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs