ذغال سنگ ایران فعالیتدولت یازدهم ایران فعالیت

ذغال سنگ: ایران فعالیتدولت یازدهم ایران فعالیتدولت یازدهم۵.۵ برابر شده

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ۹۰ درصد فیلم‌های کودک اکران نمی‌شود ، سینمای تجاری آمریکا سراغ فیلمسازی جهت خانواده رفته است

کارگردان «بچگیتو فراموش نکن» اعتقاد است اوضاع سینمای کودک و نوجوان در کشور عزیزمان ایران به سامان نیست و ۹۰ درصد تولیدات این عرصه رنگ پرده سینما را نمی‌بینند.&n

۹۰ درصد فیلم‌های کودک اکران نمی‌شود ، سینمای تجاری آمریکا سراغ فیلمسازی جهت خانواده رفته است

سینمای تجاری آمریکا سراغ فیلمسازی جهت خانواده رفته است/ ۹۰ درصد فیلم های کودک اکران نمی شود

عبارات مهم : سینما

کارگردان «بچگیتو فراموش نکن» اعتقاد است اوضاع سینمای کودک و نوجوان در کشور عزیزمان ایران به سامان نیست و ۹۰ درصد تولیدات این عرصه رنگ پرده سینما را نمی بینند.

به گزارش خبرآنلاین، جلال فاطمی، کارگردان در برنامه «سینما دو» با سردبیری و اجرای حامد عنقا راجع به اوضاع سینمای کودک گفت: «به نظرم این سینما قدری دچار وازدگی و لطمه شده است هست. فیلم های نازل باعث شده است کودکان و نوجوانان از این ژانر کوچ کنند و سراغ فیلم های کمدی بزرگترها بروند. متاسفانه آن آثار هم نازل هستند و به درد فرزند ها نمی خورند.»

۹۰ درصد فیلم‌های کودک اکران نمی‌شود ، سینمای تجاری آمریکا سراغ فیلمسازی جهت خانواده رفته است

او افزود: «قطعا هر کسی جهت تجارت و بیزینس خود می خواهد فیلمی نشان دهد که مخاطب را به سالن سینما بکشاند. فیلمی که عوامل جذب کننده در آن وجود ندارد و مخاطب را بعد می زند، به چه درد می خورد؟ فکر کنید فیلمی ساخته شود که والدین یک کودک بخواهند با اکراه فرزندشان را به سینما ببرند. ممکن است این اتفاق یک بار رخ بدهد ولی قطعا تکرار نخواهد شد و والدین حاضر نیستند دو ساعت از وقتشان را جهت دیدن فیلمی بی نمک و نازل صرف کنند.»

کارگردان «نخودی» تأکید کرد: «در سینمای تجاری آمریکا این گونه است که دیگر عنوان کودک و نوجوان را برداشته اند و به فیلمسازی جهت خانواده رو آورده اند ولی ما همه تعاریف مان از سینمای کودک و نوجوان در مرزهای مان خلاصه می شود. فکر می کنیم باید فیلمی بسازیم که اول در جشنواره های داخلی شکوفا شود، بعد مثل فیلم «نخودی» بنده سر از اکران دربیاورد.»

کارگردان «بچگیتو فراموش نکن» اعتقاد است اوضاع سینمای کودک و نوجوان در کشور عزیزمان ایران به سامان نیست و ۹۰ درصد تولیدات این عرصه رنگ پرده سینما را نمی‌بینند.&n

فاطمی تصریح کرد: «البته من واقعا خوش شانس بودم فیلم هایی ساختم که هم در جشنواره ها مورد توجه قرار گرفته و هم اکران شده است اند. چون ۹۰ درصد فیلمسازان این شانس را ندارند.»

او ادامه داد: «باید فکرمان را گسترش دهیم و وقت تخصیص بودجه و توزیع یک فیلم جهت کودک و نوجوان، فراتر از مرزها فکر کنیم تا یک فرزند سوریه ای، ویتنامی و فرانسوی با زیرنویس هم که شده است بتواند از یک فیلم فارسی لذت ببرد.»

این فیلمساز در آخر گفت: «دنیای فرزند ها لطیف، بی توجیه و در لحظه است و حالتی خالصانه و ناب دارد که به شخصه دوست دارم به این دنیا نزدیک شوم و راجع به آن فیلم بسازم. این عنوان دغدغه من است.»

واژه های کلیدی: سینما | فرزند | آمریکا | سینمای | نوجوان | خانواده | نوجوانان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs